Zaznacz stronę

Lekka stłuczka na skrzyżowaniu i już cena naprawy sięga grubo ponad Twoje oczekiwania i, co gorsza, możliwości. Przedni zderzak może kosztować sześćset złotych, ale także i dwa i pół tysiąca, wymiana turbosprężarki to około trzech tysięcy, a gdzie indziej nawet do dziesięciu tysięcy. Tak więc ogromne różnice dotyczą cen części zamiennych różnych producentów samochodów i warto o tym pamiętać, przy podejmowaniu decyzji o zakupie danej marki.

Zamienniki

Porównanie cen części zamiennych, których będzie wymagał samochód prędzej czy później pokazuje, że kwoty, jakie można zapłacić są bardzo zróżnicowane. Za części zamienne zapłacimy tak różnorodne ceny, że jest to aż nieprawdopodobne. Nawet nie zdajesz sobie często sprawy, jak bardzo mogą się różnić ceny – nie tylko między markami, ale czasami nawet w obrębie jednego znaczka na przednim grillu.

ford

Kupując samochód, klient bierze pod uwagę kilka ważnych parametrów, ale głównie cenę. Powinien jednak zdawać sobie sprawę, że dopiero zaczyna kupować. Oprócz pieniędzy na paliwo, a więc tego, ile auto pali, należy wziąć pod uwagę fakt, że samochód wymaga serwisu. Najbardziej ostrożni starają się także porównać ceny części zamiennych. Często jest to prawie niemożliwe. (https://www.centercar.pl/pages/oleje,30-150.aspx)

Ceny części

Cena części zamiennej dla konkretnego pojazdu zależy od wielu parametrów. Oczywiście, wartość części różni się w zależności od modelu, ale również wersji, roku produkcji, poziomu wyposażenia lub kraju producenta. Istnieją również różne ceny części samochodowych, które są identyczne na pierwszy rzut oka. Dlatego przy zamawianiu serwis zawsze wymaga podania numeru VIN jako pierwszego numeru, który może posłużyć w celu określenia specyfikacji części zamiennych. Na przykład w przypadku samochodów znanej niemieckiej marki klasy średniej, Volkswagena, istnieje kilka wariantów amortyzatorów w zależności od dokładnej masy samochodu i to w tym samym modelu.

Światła halogenowe

Z kolei Ford wprowadza siedem typów świateł halogenowych w tym samym modelu samochodu, z różnicą do dwóch tysięcy złotych między nimi. Ogólnie rzecz biorąc, im lepszy sprzęt, tym droższe części zamienne, więc i im droższa marka i droższy model, tym więcej trzeba będzie zapłacić. Dzisiejsze samochody są zupełnie inne niż modele sprzed wielu lat, więc generalnie nie jest możliwe określenie ceny części dla całej oferty, jaka znajduje się na rynku. Mimo tego warto robić różnego rodzaju rozeznania i tworzyć specjalne zestawienia, by móc to także wziąć pod uwagę przy zakupie auta. (https://www.centercar.pl/)

merc

Aby dobrze wybrać samochód nie wystarczy tylko zainteresować się jego rokiem produkcji, ceną, wyposażeniem czy przebiegiem oraz zużyciem paliwa. Często to właśnie cena części zamiennych będzie sprawiała, że zakup danego auta się opłaci lub zupełnie przeciwnie – okaże się być nietrafioną inwestycją. Trzeba zatem brać pod uwagę wszystkie wartości, by zakupić samochód, który w stu procentach trafi w Twoje oczekiwania.