Zaznacz stronę

Choć w naszym kraju leasing jest coraz popularniejszy, to jednak w porównaniu z przedsiębiorcami z innych państw na zachodzie Europy, jest dostrzegalna pewna dysproporcja.

O ile u nas mniej więcej co piąty właściciel firmy czy przedsiębiorstwa aktywnie korzysta z rozwiązań leasingowych, u naszych zachodnich sąsiadów średnia ta jest prawie trzykrotnie wyższa. Co więcej, trzeba się tu pochylić nad zaletami, które w kontekście prowadzenia firmy są absolutnie bezdyskusyjne. Prawdę mówiąc, nawet firma, która istnieje dopiero jeden dzień, już może starać się o leasing.

biala-skodaCo więcej, każdy przedsiębiorca może wybrać dzisiaj idealnie dopasowaną ofertę dla siebie. Tutaj niezwykle istotnym czynnikiem w tym kontekście jest fakt, że coraz więcej firm zajmuje się leasingiem. No i dzięki temu też, jesteśmy w stanie cały proces załatwić w sprawniejszy sposób niż mogłoby to mieć miejsce, gdybyśmy musieli być ograniczeni do jednej tylko marki czy firmy, z którą coś byśmy załatwiali. Poza tym, trzeba też się przyjrzeć z bliska innym profitom. Na przykład wzięcie samochodu w leasing procentuje czasem takimi dodatkami jak karty na paliwo czy też ubezpieczenie na warunkach preferencyjnych. Zdecydowanie kwestia leasingu może też być rozpatrywana w kategoriach inwestycji, bowiem kupując pojazd na firmę, możemy liczyć na to, że na nasz firmowy rachunek trafi 23% wartości wyjściowej samochodu, mówi nam Pani Kazimiera z http://www.fajnyleasing.pl/. Czyli otrzymamy zwrot podatku VAT.

Trzeba przyznać, że ta perspektywa jest dla wielu właścicieli firm czynnikiem zdecydowanie motywującym do skorzystania z leasingu. Warto się też skupić na tym, jakie inne profity będą wynikały z leasingu. Nowoczesny pojazd, wysoki standard, bezpieczeństwo użytkowania wszystko to składa się na fakt, że można śmiało powiedzieć, że leasing jest naprawdę świetną decyzją. Trzeba jedynie mieć na uwadze płynność finansową przedsiębiorstwa, bo nie w każdym przypadku będzie to dobre posunięcie, jeśli ktoś na przykład nie osiąga zysku na odpowiednim poziomie. Oczywiście przed decyzją o wzięciu samochodu w leasing warto zatem poszukać rozwiązania w postaci konsultacji z doradcą finansowym. To szczególnie ważne w tym kontekście, że na rynku mamy coraz więcej leasingowych rozwiązań. Łatwo więc czasem trochę się pogubić w gąszczu ofert i przeoczyć tę, która będzie najkorzystniejsza w przypadku naszych finansowych możliwości.